Bezproblemowa pielęgnacja psów i kotów

Dobór właściwej karmy dla zwierząt, która chroni ich witalność, a także odpowiednia pielęgnacja sierści sprawiają, że życie pod jednym dachem z czworonogiem jest prostsze i wolne od trosk.

Historie udomowienia psów i kotów, choć sięgają zupełnie innych czasów pokazują, jak silny związek możemy wytworzyć z tymi zwierzętami. Co ciekawe, poza obroną, przyjaźnią i towarzystwem, jednym z najważniejszych powodów sprawiających, że te zwierzęta zbliżyły się do ludzi były potrzeby żywieniowe. Pierwsze psy podchodzące do osad ludzkich, zjadały pozostawione przez człowieka resztki jedzenia. Podobnie koty – na Bliskim Wschodzie zaczęły zbliżać się do ludzi zwabione obecnością myszy. Udomowienie zwierząt pociąga za sobą dużą odpowiedzialność. Nasi ulubieńcy w wyniku hodowli selektywnej i niemalże całkowitej zmiany trybu życia w dużym stopniu zatraciły umiejętność samodzielnego zdobywania wartościowego pożywienia, zaspokajającego ich potrzeby. To na nas spoczęła odpowiedzialność dostarczania czworonogom dobrego, zbilansowanego pożywienia. Dziś karma ma nie tylko być dostosowana do rasy, etapu i stylu życia.

Pełnoporcjowa karma IAMS for Vitality posiada wyjątkową recepturę, która stoi na straży siedmiu oznak witalności:
silnych mięśni i układu odpornościowego, a także zdrowego trawienia, serca, zębów, skóry, sierści. Marka IAMS od 1946 roku nieprzerwanie stawia na wysokiej jakości białko zarówno w pożywieniu dla psów jak i kotów, uznając że zwierzęta najlepiej jest traktować jako mięsożerców. Receptury oparte o świeżego kurczaka, świeżo mrożoną jagnięcinę, świeżo mrożoną rybę oceaniczną oraz świeżo mrożonego łososia wspomagają lepszą strawność i smak
karmy, przez co zwierzęta chętniej ją jedzą. Bardzo często stymulując wszystkie zmysły naszych zwierząt zapominamy o smaku. Przyzwyczajamy się do jednej karmy i nieprzerwanie ją podajemy. Karmy IAMS, zarówno dla psów jak i kotów, posiadają szeroką gamę smaków. Dzięki temu można swobodnie proponować psu lub kotu nowe doznania smakowe nie rezygnując z ulubionej marki. Ważne jest również, by zmieniając rodzaj pożywienia robić to stopniowo i sprawdzić na etykiecie sugerowaną ilość pokarmu dla wielkości i wieku naszego zwierzęcia. Prawidłowe odżywianie ma nieoceniony wpływ na zdrowy rozwój psa czy kota, na jego wzrost, kondycję zębów, skóry i sierści.

Aby wspomóc opiekunów zwierząt w prawidłowej pielęgnacji sierści, oszczędzić stresu związanego ze znajdywaniem całych kłębów kłaków niemalże w każdym miejscu w domu, a także cieszyć się zdrowym wyglądem sierści, na rynku pojawiły się produkty marki FURminator®. Dzięki dużej skuteczności wysokiej klasy akcesoriów pielęgnacja sierści staje się przyjemnym, relaksującym doświadczeniem, które pogłębia więź między właścicielem a jego podopiecznym.
W odróżnieniu od szczotkowania i czesania, proces usuwania podszerstka prowadzi się, by usunąć z niego martwe włosy bez podcinania ani uszkadzania wierzchniej warstwy okrywy. Proces usuwania podszerstka zmniejszy liczbę włosów rozsiewanych w trakcie linienia, a dodatkowo u kotów zredukuje formowanie się kul włosowych. Przystępując do usuwania podszerstka, najpierw skontroluj całą powierzchnię skóry zwierzęcia i jego okrywy włosowej. Jeżeli zobaczysz rany, ślady stłuczeń lub stany zapalne, zasięgnij porady lekarza weterynarii. Następnie usuń splątania lub kłaki za pomocą szczotki lub grzebienia. Weź oryginalne narzędzie do usuwania podszerstka marki FURminator®
i delikatnie przesuwaj je przez sierść zwierzęcia, ruchem od podstawy szyi do ogona. Przeprowadzaj ten zabieg przez 10–20 minut raz lub dwa razy na tydzień – lub częściej, jeżeli będzie to konieczne. Pamiętaj, że nie każda rasa psa czy kota ma podszerstek – w razie wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem weterynarii. Regularne usuwanie podszerstka sprawia, że sierść psa lub kota jest widocznie zdrowsza i bardziej lśniąca. Dzięki oryginalnym
urządzeniom marki FURminator® do sprzątania i pielęgnacji futra, w domu jest większy porządek, a zwierzęta i ludzie mają więcej czasu dla siebie.