Przede wszystkim Pupil

 

 

 

Wojciech Kamiński

Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska

 

 

 

Maxi Zoo to nie tylko sklep, to także społeczność, dla której szczęście pupila jest najważniejsze. Na temat działalności Maxi Zoo w Polsce rozmawiamy z Wojciechem Kamińskim.

Co wyróżnia Maxi Zoo pośród innych sklepów dla zwierząt w Polsce?

Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 europejskich krajach. W Polsce działamy od 2012 roku, mamy prawie 50 sklepów w kilkunastu miastach i stale się rozwijamy, aktualną listę sklepów można znaleźć na stronie www.maxizoo.pl. Pod tym samym adresem otworzyliśmy sklep online, w którym dostępnych jest ponad 9000 produktów, więc każdy właściciel z pewnością znajdzie to czego potrzebuje dla swojego zwierzaka. Od niedawna Maxi Zoo jako jedyny sklep specjalistyczny dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK, który pozwala zbierać punkty za zakupy w naszej sieci, a następnie wykorzystać je na kolejne zakupy w Maxi Zoo lub wymienić na atrakcyjne nagrody. Poza tym, to co nas wyróżnia to fakt, że nie jesteśmy sklepem zoologicznym, a sklepem dla zwierzaków, który wraz z całym personelem skupia się na zaspokojeniu ich potrzeb. Jesteśmy partnerem dla naszych klientów, który służy wsparciem i fachową poradą. Nie pozostaje to wyłącznie w sferze deklaracji, doceniają nas sami klienci. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 5 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2019 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów stacjonarnych dla zwierząt w Polsce. Nasz personel jest dobrze wyszkolony, dzięki czemu zawsze może doradzić w wyborze odpowiedniej karmy, leków OTC czy środków czystości odpowiednich do gatunku, rasy czy aktualnego stanu zdrowia pupila. Nasze sklepy usytuowane są w dogodnych dla klientów miejscach, z łatwym dojazdem i parkingiem. Mimo sytuacji związanej z pandemią wszystkie sklepy są otwarte z zachowaniem najwyższych środków ostrożności. Każdy może się u nas czuć bezpiecznie i komfortowo podczas robienia zakupów. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować klientom Maxi Zoo za wyrozumiałość i stosowanie się do wytycznych GIS oraz naszemu nieocenionemu personelowi, który staje na wysokości zadania i zapewnia, wszystkim klientom odwiedzającym nasze sklepy maksimum bezpieczeństwa i wygody.

Czym podyktowana była decyzja o niesprzedawaniu zwierząt przez Państwa sieć?

Przede wszystkim kierowaliśmy się dobrostanem zwierzaków oraz ich potrzebami. Wiemy jak ważne są one w życiu naszych klientów, więc jesteśmy zobowiązani do ochrony i troski o nie wszystkie, zarówno te domowe jak i dzikie. Kochamy zwierzęta, ich szczęście i dobre życie jest dla nas najważniejsze. Dlatego odpowiedzieliśmy sobie na pytanie czy jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki, które byłby zbliżone do tych, które mają w swoim naturalnym środowisku. I ta odpowiedź brzmiała nie, nie jesteśmy, ponieważ powierzchnia naszych sklepów, choć największa spośród sklepów dla zwierząt w Polsce, to jednak nadal według nas za mała, aby zapewnić im odpowiednie warunki do życia. Stąd decyzja o niesprzedawaniu ulubieńców i to nas wyróżnia spośród innych sklepów. Choć nie jest tak, że sieć Maxi Zoo w ogóle nie sprzedaje zwierząt, bo np. w niektórych sklepach w Niemczech są one dostępne, ale powierzchnia tych sklepów jest bardzo duża, dzięki czemu można zapewnić np. gadom, odpowiednie dla ich gatunku warunki egzystencjalne, równie dla nich naturalne jak klimat, oświetlenie czy powierzchnia. W każdym innym przypadku, nie wyobrażam sobie, że zwierzęta mogłyby być sprzedawane w sklepie. Na dzień dzisiejszy każdy właściciel może odwiedzić nasz sklep ze swoim pupilem i wygodnie zrobić zakupy.

W jaki sposób Maxi Zoo angażuje się w pomoc potrzebującym zwierzętom w Polsce?

Od lat angażujemy się w wiele inicjatyw, które mają za zadanie poprawić los zwierząt. Ich ogólny dobrostan jest dla nas najważniejszy. U podstaw działalności naszej sieci leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, prowadzimy aktywne działania na rzecz zwierząt. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne nasze działania CSR w Polsce. Już w październiku startuje, VI edycja naszej akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, podczas której po raz czwarty będziemy zbierać fundusze na wsparcie i rozwój Podkomisji Psów Ratowniczych GOPR. Zachęcam do kupienia wyjątkowej, okazjonalnej bransoletki i wsparcia psów, które ratują ludzkie życie. Do tej pory udało nam się zebrać przez 3 lata łącznie 291tys. zł. Poza tym jako wielcy miłośnicy zwierzaków nie przechodzimy obojętnie obok tragedii, które dotykają naszych zwierzęcych przyjaciół. Stąd zaangażowaliśmy się w ostatnim czasie w pomoc poszkodowanym psom ze Schroniska w Radysach i przekazaliśmy ponad tonę karmy. Niezależnie od tego sami nasi pracownicy poruszeni tą historią zorganizowali wewnętrzną zbiórkę środków do pielęgnacji i środków czystości. W tych trudnych momentach, to właśnie zwierzęta przebywające w schroniskach potrzebują naszej pomocy i opieki, nie zapominajmy o nich. Tylko w tym roku jako Maxi Zoo przekazaliśmy schroniskom, z którymi współpracujemy, produkty o łącznej wartości 450 tys. zł. Listę schronisk, które wspieramy można znaleźć na naszej stronie www.maxizoo.pl. A każda osoba zainteresowana pomocą i chęcią dołączenia do akcji, zawsze może zapytać o szczegóły personel w dowolnym sklepie Maxi Zoo lub przekazać karmę czy środki czystości umieszczając je w specjalnych pojemnikach, które są ustawione w każdym naszym sklepie.

Jakie produkty właściciele pupili mogą kupić w sklepie Maxi Zoo, czy jest możliwość zakupu również online?

W naszych sklepach klienci mogą znaleźć ponad 6000 produktów niemal dla każdego gatunku zwierząt, renomowanych marek jak i marek dostępnych tylko w Maxi Zoo, które wyróżniają się dobrą jakością i przystępną ceną jak Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek. Klienci znajdą u nas karmy, środki czystości, środki do pielęgnacji, leki OTC, karmy weterynaryjne i całą gamę akcesoriów. Właściciele psów, kotów, małych zwierząt, gadów, płazów z pewnością znajdą u nas produkty, które zapewnią ich podopiecznym odpowiednie żywienie, pielęgnację czy kreatywne spędzenie czasu. W naszym asortymencie znajdują się także produkty dla dzikich zwierząt. Warto śledzić nasze media społecznościowe oraz odwiedzić nasz sklep internetowy www.maxizoo.pl, gdzie informujemy o licznych promocjach i zniżkach na różne produkty czy akcesoria. Zapraszam również do sklepów stacjonarnych, do których można wejść z pupilem, nasz personel czeka na Państwa. Do zobaczenia w Maxi Zoo!