Czysty dom, radosny zwierzak

 

Marka Robert Thomas w swojej ofercie posiada bogate portfolio odkurzaczy, dzięki którym sprzątanie domu z pupilem jest przyjemne. O sprzątaniu i swoich psach opowiada nam Piotr Ossoliński.

Jak przedstawia się historia firmy Robert Thomas w Polsce?

Piotr Ossoliński: Produkty naszej firmy pojawiły się prawie 10 lat temu na naszym rynku, poprzez niezależnego dystrybutora. Po pewnym czasie firma podjęła decyzję, że także polski rynek powinien być włączony do grupy krajów, w których realizowane są firmowe założenia sprzedaży, marketingu, budowania świadomości marki i obecności na rynku oraz dbanie o zadowolenie z produktów przez użytkowników. Możemy zatem stwierdzić, że początkiem pełnej obecności marki w Polsce jest 2013 rok. Warto dodać, że marka Robert Thomas jest niemiecką firmą rodzinną, z ponad 100 letnią tradycją. Ta tradycja zobowiązuje, dlatego cały czas się rozwijamy, oferując naszym klientom najwyższej jakości produkty Made in Germany.

Odkurzacze Robert Thomas posiadają doskonałe dla alergików rozwiązania, które wśród nich wyróżniają się pośród konkurencji?

PO: Jako firma stawiamy na jakość oraz higienę w odkurzaniu i tutaj nie uznajemy kompromisów. Dlatego też przez lata opracowaliśmy własne rozwiązania, które są połączeniem doskonałej filtracji z wygodą obsługi. Według nas najbardziej skutecznym ośrodkiem filtracyjnym jest woda i na tym skupiamy naszą aktywność. Woda jest wszędzie w naszym otoczeniu i jest niezbędna do życia. Doskonale zatrzymuje nie tylko zanieczyszczenia ale także zapachy. Te unikalne cechy wykorzystujemy w naszych filtrach wodnych oraz w naszych urządzeniach. Nasze motto to „Solid cleaning by water is in our DNA”. Dlatego też bardzo duży nacisk położyliśmy na maksymalne udoskonalenie naszego filtra wodnego nie tylko, aby był skuteczny, lecz także aby był przyjazny dla użytkownika. Ta przyjazność to z jednej strony łatwość użytkowania a z drugiej higieniczne opróżnianie pojemnika – kurz związany w wodzie nie wraca do pomieszczenia. W naszych filtrach stosujemy opracowany przez nas system dysz nawilżających WetJet System, który jest unikalnym na rynku rozwiązaniem. Istotna jest dla nas także łatwość obsługi w przypadku codziennego odkurzania. W ubiegłym roku wprowadziliśmy serię Amfibia z modelem Amfibia Pet – w którym poza filtrem wodnym użytkownicy mają możliwość szybkiego sprzątania filtrem cyklonowym. Filtr DryBox, który jest naszym rozwiązaniem, jako jeden z nielicznych filtrów na rynku rozdziela od siebie duże zanieczyszczenia (np. liście, papier itp) od drobnego pyłu i kurzu. Celem było uniknięcie rozpylania w pomieszczeniu kurzu w momencie opróżniania pojemnika. Dzięki temu duże zanieczyszczenia możemy usuwać codziennie, a drobny pył i kurz wtedy, kiedy mamy taką potrzebę, używając do tego wody. Stosujemy także rozwiązania znane powszechnie, jak filtr HEPA13 czy też filtr z węglem aktywowanym.

Czy może Pan dokładniej przedstawić funkcję Wet Jet?

PO: Jednym z opracowanych przez firmę Thomas rozwiązań jest WetJetSystem. Jest to unikalne rozwiązanie, które znacznie zwiększa skuteczność działania oraz umożliwia zastosowanie mniejszego gabarytowo filtra wodnego używając przy tym mniejszej ilości wody do skutecznej filtracji. Zasada działania polega na tym, że zassane zanieczyszczenia na wlocie do pojemnika filtra wodnego są natryśnięte wodą, lub inaczej: przechodzą przez kurtynę wodną. Dzięki temu bardzo łatwo wiążą się z wodą w pojemniku filtra wodnego. Cały system pracuje w obiegu zamkniętym, dzięki czemu do skutecznej filtracji potrzebujemy tylko 1 litr wody. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Co jest istotne dla alergików, dzięki WetJet System nie tylko skutecznie zatrzymujemy kurz i pył, ale także jednocześnie lekko nawilżamy i odświeżamy powietrze w pomieszczeniu. Wyeliminowaliśmy więc tak niekorzystne czynniki, jak przegrzane powietrze z zapachem kurzu w trakcie i po odkurzaniu.

Zwierzaki to nie tylko sierść, lecz również klasyczne przybrudzenia mebli tapicerowanych, między innymi kanapy, foteli. Czy odkurzacze Robert Thomas mogą okazać się pomocne w ujęciu ich czyszczenia?

PO: Zdecydowanie tak. W naszej ofercie większość odkurzaczy dedykowanych posiadaczom zwierząt ma funkcje piorące z filtrem wodnym. Mamy więc w standardowym odkurzaniu filtr wodny. Jeżeli potrzebujemy usunąć plamy z zabrudzenia wówczas wybieramy jedną z dedykowanych szczotek: do prania tapicerki lub dywanów i takie zabrudzenia możemy usunąć. Dzieje się to w jednym cyklu: natryskujemy wodą ze środkiem czyszczącym brudną powierzchnię zmiękczając i wypłukując z niej zanieczyszczenia oraz odsysamy brud i osuszamy powierzchnie. Do prania wykorzystujemy drugi pojemnik na czystą wodę z detergentem, wszelkie zebrane zanieczyszczenia są zatrzymywane w pojemniki filtra wodnego. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to bardzo przydatna funkcja nie tylko w domu, ale także w samochodzie i to niezależnie od faktu, czy i gdzie przewozimy w nim zwierzęta. Ja tapicerkę w samochodzie myję co roku po wakacjach i powiem szczerze, że byłem mocno zdziwiony pierwszym razem, gdy zrobiłem to w rocznym samochodzie, wydawałoby się czystym i odkurzanym regularnie. Usunięcie pyłu i kurzu z tapicerki poprzez mycie jest bowiem o wiele bardziej skuteczne niż samo odkurzanie.

Panie Piotrze, posiada Pan dwa pupile, w jaki sposób dba Pan o czystość swoich podłóg?

PO: Tak, członkami mojej rodziny są dwa psy rasy Grand Basset Griffon Vendeen. Ponieważ mają sierść raczej dłuższą przy niewielkim wzroście, więc wyzwaniem jest codzienna czystość, niezależnie od pogody. Codzienne odkurzanie jest standardem, wbrew pozorom szczególnie w ciepłe i pogodne dni. Bowiem wtedy, po spacerze, gdy psy odpoczną pozostawiają na podłodze piasek, pył ze spaceru. Innym problemem jest czystość po spacerze, gdy pada deszcz, wówczas trzeba usuwać ślady po łapach lub zbierać wilgoć z podłogi. Kolejna kwestia – podłoga obok misek z wodą, po prostu widać, kiedy (nawet niedawno) psy piły. Do czyszczenia każdej z tych powierzchni używam odkurzacza z odpowiednimi szczotkami, przystosowanymi do odkurzania lub mycia podłóg czy prania dywanów. Do podłóg i parkietu jest to szczotka parkiet-dywan do usuwania sierści, do usuwania śladów wody z płytek – szczotka do prania dywanów z nakładką do mycia podłóg / zbierania wody. Także do mycia parkietów używam opcjonalnej szczotki Aquastealth, która umożliwia jednoczesne odkurzanie, mycie i osuszanie podłóg drewnianych. Oczywiście nie powinno nikogo zdziwić, że używam odkurzacza Thomas, tego samego od siedmiu lat. Jest to poprzednia wersja modelu Pet&Family Plus: Pet&Family.

Jaki odkurzacz marki Robert Thomas poleciłby Pan rodzinie ze zwierzakiem, w której jeden z jej członków cierpi na alergię?

PO: Wszystkie nasze odkurzacze dla posiadaczy zwierząt są wyposażone w filtr wodny, są więc jak najbardziej polecane. Dla rodzin, które nie potrzebują funkcji prania polecam odkurzacz Perfect Air Animal Pure – jest to odkurzacz tylko z filtrem wodnym lub Cycloon Hybrid Pet&Friends – odkurzacz z filtrem wodnym oraz filtrem cyklonowym. Warto dodać, że nawet te dwa odkurzacze bez funkcji prania mają możliwość zbierania rozlanych płynów. Dla rodzin, które chcą mieć dostęp do funkcji prania: podstawowy model Twin Aquawash Pet, bardziej zaawansowany Pet&Family Plus lub model najnowszy i najlepiej wyposażony: Amfibia Pet. Pierwsze dwa modele są odkurzaczami piorącymi z filtrem wodnym, model Amfibia Pet jest odkurzaczem piorącym z filtrem wodnym, dodatkowo wyposażonym w filtr cyklonowy DryBox. Więcej o naszych produktach możecie Państwo znaleźć na naszej stronie www. idealnyodkurzacz.pl. Znajdują się tam nie tylko opisy produktów, lecz także filmy m.in. z testów czy opinie Klientów.