Krew to życie

Czy myślałeś już nad profilaktyką zdarzeń sercowo-naczyniowych? A może dalej powtarzasz, że jeszcze na to za wcześnie?

Według badań NATPOL 2011 co drugi Polak ma zbyt wysoki poziom cholesterolu, co trzeci cierpi na nadciśnienie tętnicze natomiast co czwarty na nadwagę. Wszystkie te czynniki mogą niekorzystnie wpływać na przepływ krwi.

Nadmierna agregacja płytek krwi to niekontrolowane, nie powodowane uszkodzeniem naczynia zlepianie płytek krwi. W warunkach fizjologicznych agregacja płytek krwi aktywowana jest uszkodzeniem ściany naczynia krwionośnego, do którego natychmiast przylegają płytki krwi. Aktywacja płytek krwi powoduje wydzielanie z nich substancji generujących powstanie skrzepu. Aby zachować równowagę i odpowiednią płynność krwi, po zahamowaniu krwawienia są aktywowane procesy fibrynolizy, czyli rozpuszczania skrzepu.

Zdrowy przepływ krwi i utrzymanie prawidłowej agregacji płytek można wspomagać stosując preparaty pochodzenia naturalnego, których skuteczność potwierdzona jest w niezależnych badaniach naukowych.

ZAAX zawiera opatentowany składnik aktywny pozyskiwany z otoczek żelowych pestek pomidora (tzw. STE – standarised tomato extract), którego działanie antyagregacyjne potwierdzone jest przez Europejską Agencję do Spraw Bezpieczeństwa Żywności (EFSA). Pozyskiwany z nich ekstrakt zawiera aż 37 różnych związków bioaktywnych: polifenoli, nukleotydów i izoflawonoidów. o udowodnionym korzystnym działaniu na układ sercowo-naczyniowy. Ponadto preparat ZAAX nie zaburza naturalnego procesu krzepnięcia krwi przez co może być stosowany długofalowo.

Najnowsze dane potwierdzają korzystny wpływ składnika zawartego w ZAAX na agregację płytek krwi u osób z ciśnieniem tętniczym prawidłowym wysokim (średnio 128/84 mmHg). Co ciekawe efekty te obserwowane były już po 1 dniu jego stosowania . Warto w tym miejscu zaznaczyć, że składnik aktywny zawarty w ZAAX jest także rekomendowany w Wytycznych Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego, a sam preparat został przebadany w ważnych ośrodkach medycznych w Polsce.