Posłuchaj Seniorze

Pogorszenie słuchu jest naturalną konsekwencją procesu starzenia się. Może prowadzić do izolacji społecznej słabosłyszącego seniora i pogorszenia jego stanu psychicznego, a nawet depresji. Niestety często zarówno sami seniorzy jak i ich bliscy nie dostrzegają problemu.Tymczasem dostępne na rynku aparaty słuchowe są coraz bardziej inteligentne i dyskretne, jakość dźwięku doskonała, a korzystanie z ich zaawansowanych funkcji bardzo intuicyjne.

Znakomitym przykładem najnowocześniejszej technologii wykorzystanej w aparatach słuchowych w oparciu o współpracę ze specjalistami z dziedziny audiologii oraz protetyki słuchu, jak i z pacjentami są aparaty Phonak Audéo Marvel. Nowa generacja technologii Phonak zastosowana w aparatach Marvel pozwala na rozpoznanie większej liczby sytuacji akustycznych niż kiedykolwiek wcześniej.

Możliwość łączenia się bezpośrednio ze smartfonami (zarówno system iOS jak i Android) i innymi urządzeniami poprzez Bluetooth, pozwala na przekazywanie dźwięku bezpośrednio do aparatu, co zapewnia wysokiej jakości dźwięk stereofoniczny zapewnia najwyższą jakość rozmów, a oglądanie ulubionych programów w tv znów staje się przyjemnością.

Aparaty słuchowe Marvel rozróżniają przekazywaną mowę i muzykę, by automatycznie dostosować ustawienia i zapewnić zoptymalizowaną jakość dźwięku muzyki, filmów, e-booków, podcastów. Aparaty łączą się bezpośrednio z wieloma urządzeniami multimedialnymi, ale też wieloma zdalnymi mikrofonami (systemy Roger) i to bez konieczności podłączania do aparatów zewnętrznego odbiornika, dzięki czemu słyszenie na odległość i w dużym hałasie jest znacznie lepsze.

Bardzo przydatnym dla osób starszych urządzeniem pozwalającym na regulację dźwięków w aparatach jest Phonak Re-mote Control, które jest niezwykle proste, nieskomplikowane i bardzo pomocne zwłaszcza starszym użytkownikom. Pilot do obsługi aparatów automatycznie paruje się z aparatami i dzięki temu łatwo nim można przełączyć program czy zwiększyć głośność.

Ponadto aparaty wyposażone w technologię wielokrotnego ładowania są łatwe w obsłudze, szybko się ładują i pozwalają na cały dzień słuchania nawet przy streamingu. Automatycznie włączają się po ich wyjęciu z ładowarki i wyłączają się po ich umieszczeniu w etui z ładowarką. Korzystanie z nowoczesnej technologii przez pacjentów z niedosłuchem znacznie ułatwia rozumienie mowy. Wpływa to bezpośrednio na ich relacje z otoczeniem i bliskimi i poprawia komfort życia.