Usłysz lepiej – żyj bez ograniczeń

Według badania EuroTrak 2016 Polska znalazła się na 1. miejscu pośród krajów „niedosłyszących” w Europie. Z tym problemem boryka się aż 6 milionów Polaków[1]! Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że co 3. osoba, po 65. roku życia, cierpi z powodu ubytku słuchu[2].

 

Proces starzenia się powoduje, że nasze zmysły ulegają osłabieniu. Jednocześnie wysoki hałas, na który narażeni jesteśmy każdego dnia, przyczynia się do zmian w naszym uchu. Niedosłuch powoduje szereg konsekwencji, pośród których zauważalne jest wycofanie się z życia społecznego i zawodowego osób, borykających się z tym problemem. Według badań, przeprowadzonych przez TNS Polska „Słuch Polskich Seniorów 2014”, aż 20% Seniorów rezygnuje ze spotkań z rodziną i znajomymi, a 25% respondentów zadeklarowało, iż z powodu problemów ze słuchem często nie decydują się na rozmowę w głośnym otoczeniu, tj. na przyjęciu czy w sklepie[3]. Ubytek słuchu nie tylko odbiera pacjentom samodzielność, ale również powoduje poczucie osamotnienia, frustrację – a nawet stany depresyjne. Niedosłuch wymaga korekcji za pomocą aparatów słuchowych. Istotne jest, aby protezowanie słuchu nastąpiło możliwie wcześnie, by nasz mózg nie odzwyczaił się od słyszenia, przetwarzania i rozpoznawania mowy – zaznaczyła Joanna Bugaj, prezes Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu, na warsztatach prasowych w Warszawie[4].

Współczesne aparaty słuchowe łączą w sobie użyteczność, innowacyjność oraz design, spełniając tym samym nie tylko warunek terapeutyczny, ale również estetyczny. Wyróżnić należy aparaty słuchowe ładowane, które umożliwiają 24 godzinne działanie, co uwalnia ich użytkowników od niedogodności, związanych z wymianą jednorazowych baterii.

Zaletą nowoczesnych aparatów jest ich unikalny system operacyjny, który analizuje warunki akustyczne, a następnie sam dostosowuje ustawienia aparatu, bez konieczności ręcznej regulacji. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że parametry dostrojone są do otoczenia, w którym przebywamy, i stopnia naszego niedosłuchu. Zastosowane nowoczesne technologie umożliwiają także połączenie z każdym telefonem z technologią Bluetooth* sprawiając, że aparat słuchowy staje się bezprzewodowym zestawem głośnomówiącym. Warto podkreślić, że aparaty mogą połączyć się z telefonami ze wszystkimi systemami operacyjnymi – IOS, Android i innymi.

Udogodnienia, dzięki technologii bezpośredniej łączności MFA (ang. Made for All), niosą za sobą liczne akcesoria do aparatów, pośród których znajdziemy m.in. urządzenie TV Connector – dzięki niemu osoba niedosłysząca nie musi rezygnować z rozrywki, a sygnał audio, trafiający bezpośrednio do aparatu, ułatwi oglądanie telewizji i słuchanie muzyki. Innowacyjne technologie to życie bez ograniczeń.

 

*z technologią Bluetooth® 4.2 oraz większością starszych modeli telefonów z Bluetooth

[1] Źródło: http://www.slyszymy.pl/news/81/25/Nie-lekcewazmy-niedosluchu

[2] Źródło: http://pfos.org.pl/index.php/niedosluch/niedosluch-u-seniora/

[3] Źródło: https://badaniesluchu.info/stan-niedosluchu-polskich-seniorow/

[4]Źródło:www.rynekseniora.pl/zdrowie/116/6_mln_polakow_moze_miec_niedosluch_ale_tylko_co_piaty_z_nich_nosi_aparat,8320.htmlPhonak_Audeo_B-Direct_reklama-BLOG-kopiaPhonak_Audeo_B-Direct_reklama-BLOG-kopia