Wpływ smogu na problemy z układem krążenia.

W okresie jesienno – zimowym z każdej strony dochodzą do nas alerty informujące o złym stanie powietrza. Codzienna ekspozycja na smog, skutkuje wystąpieniem wielu problemów zdrowotnych, począwszy od wystąpienia alergii, poprzez problemy z oddychaniem, na problemach sercowo-naczyniowych kończąc.

Zanieczyszczone powietrze dostaje się do płuc, utrudniając tam wymianę gazową. Konsekwencją pogorszenia oddychania jest zwiększenie się problemów sercowo-naczyniowych. Cząsteczki smogu z płuc trafiają do naszego krwioobiegu, powodując zwiększoną agregację płytek krwi. Jest to niebezpieczne dla zdrowia zwłaszcza u osób, które mają podwyższone ciśnienie tętnicze krwi, podwyższony poziom cholesterolu oraz inne czynniki ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.
Dbałość o tzw. zdrowy przepływ krwi jest szczególnie istotny. Ma on niebagatelne znaczenie dla zachowania zdrowia, ponieważ dzięki niemu nie dochodzi do nadmiernej agregacji ( zlepiania się) płytek krwi. Zbytnie zlepianie się płytek krwi może doprowadzić do zatorów i zakrzepów. Zator w naczyniach krwionośnych, doprowadzających krew do serca i mózgu może okazać się bardzo niebezpieczny i spowodować zawał serca lub niedokrwienny udar mózgu.

W celu utrzymania prawidłowej agregacji płytek krwi, można sięgnąć po naturalny preparat, otrzymywany z żelowej otoczki pestek pomidorów, tzw. Fruitflow®. Jest to substancja, rekomendowana przez Ekspertów Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego w Wytycznych z 2015 oraz 2019 roku, do zastosowania u pacjentów w profilaktyce pierwotnej chorób sercowo-naczyniowych. Fruitflow® przyczynia się do zdrowego przepływu krwi, poprzez utrzymywanie prawidłowej agregacji płytek krwi, a więc dba o stan naszego układu sercowo-naczyniowego.
Warto sięgnąć po taki naturalny preparat w momencie, kiedy wszyscy jesteśmy narażeni na podwyższoną agregację płytek krwi z powodu złej jakości powietrza, którym oddychamy.