Życie jest lepsze razem

 

PURINA® wierzy, że życie jest lepsze, gdy ludzie i zwierzęta są razem. Dzięki przeszło 125-letniemu doświadczeniu PURINA®, swoimi działaniami pomaga budować lepszą przyszłość dla psów i kotów oraz ludzi, którzy je kochają.


Jedną z inicjatyw PURINA® jest promocja obecności zwierząt w miejscu pracy. Czy zainspirowane Państwa działaniami inne przedsiębiorstwa również dołączyły do programu Pets at Work?

W PURINA® przychodzimy z psami do pracy i chcieliśmy pomóc innym pracodawcom w bezpieczny sposób zorganizować tę inicjatywę. W całej Europie do programu Pets at Work przystąpiło przeszło 200 firm, a w Polsce oficjalnie do sojuszu przystąpiło przeszło 10 firm różnej wielkości. Jednak ostatnio więcej czasu spędzamy pracując z domu…

Jak zareagowali Państwo na ogłoszony w Polsce i na świecie stan epidemiczny COVID-19?

W tym ciężkim dla wszystkich okresie działaliśmy wielotorowo, skoncentrowaliśmy się na zabezpieczeniu ciągłości dostaw karmy dla milionów zwierząt domowych w regionie EMENA. Jednocześnie dokładaliśmy wszelkich starań o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich pracowników, a także niezachwianą kontynuację naszego wsparcia społeczności skupiającej się wokół zwierząt bezdomnych oraz partnerów i organizacji zajmujących się dobrostanem zwierząt. Tylko w samym maju przekazaliśmy 10 ton karmy, ale warto podkreślić, że pomagamy zwierzętom w sposób ciągły. W roku 2020 PURINA® Polska przekazała licznym, przeszło 50 ośrodkom pomocy zwierzętom bezdomnym, ponad 70 ton karmy. Odpowiada to ufundowaniu ćwierć miliona posiłków. Pomagamy i udzielamy również porad właścicielom zwierząt domowych poprzez nasze media społecznościowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W jaki sposób realizowane jest przez Państwa zobowiązanie związane ze zmniejszaniem bezdomności zwierząt?

Od 5 lat wspieramy program Adopciaki.pl. To unikalna inicjatywa zarządzana przez Fundację Viva! Akcja dla zwierząt, której celem jest bezpieczna, świadoma adopcja. Adopciaki przygotowywane są do adopcji w domach tymczasowych, dzięki czemu zwierzak trafia bezpośrednio ze schroniska do norm

alnych, domowych warunków. Następnie zwierzę przechodzi ocenę lekarza weterynarii, behawiorysty oraz specjalisty ds. żywienia, który ustawia odpowiednią dietę PURINA®. Po kilkutygodniowym pobycie w domu tymczasowym zwierzak jest już dobrze przygotowany do adopcji. Zarówno dom tymczasowy, jak i stały, otrzymuje wyprawkę na miesiąc od PURINA®. Niedawno świętowaliśmy 3 tysięcznego Adopciaka. W realizację programu jest zaangażowanych około 100 domów tymczasowych, które tworzą wolontariusze koordynowani przez fundację Viva! Akcja dla zwierząt. Od początku programu PURINA® przygotowała przeszło 6 tysięcy wyprawek dla Adopciaków (zarówno wsparcie dla domów tymczasowych jak i stałych) na które od początku programu przeznaczono prawie 30 ton karmy. Rokrocznie odbywa się marsz Adopciaków, na który zapraszamy wszystkich dumnych opiekunów i ich zwierzaki. W tym roku jest to wirtualne wydarzenie w mediach społecznościowych, do którego każdy może dołączyć.